Komody w stylu rustykalnym

Jeżeli urządzasz pomieszczenie w stylu rustykalnym, z pewnością szukasz też mebli odpowiednich do swojej aranżacji wnętrza. Sielski, przytulny styl rustykalny, który swoje źródła czerpie z wiejskich domków i niejednemu przypomina klimat górskich chatek to wspaniały pomysł na urządzenie dowolnego wnętrza, także całego mieszkania. W stylu rustykalnym ważne jest, aby korzystać z naturalnych, surowych materiałów w całkiem nieobrobionej formie - mile widziane są wszelkie defekty, nierówności, chropowatości czy widoczne słoje w drewnie - wszystko co niedoskonałe, w obrębie stylu rustic staje się zaletą! Warto także trzymać się palety barw ziemi, najlepiej beżu i brązów oraz stawiać na ręcznie tkane tekstylia z naturalnych materiałów, takich jak len czy wełna. Aranżację dopełnią polne kwiaty i dekoracje z wikliny. Prezentujemy, jakie meble oraz komody w stylu rustykalnym wybrać do swojej sielskiej aranżacji.
KOLEKCJA RUSTYKALNA

Meble w stylu rustykalnym - najważniejsze cechy

Przede wszystkim w rustykalnej aranżacji to, co zwykle chcemy pozostawić ukryte, tutaj odsłaniamy - poza niedoskonałościami mebli, o których już wspomnieliśmy, na widoku powinny pozostać drewniane belki, stropy, mile widziane są również skosy, które nadadzą wnętrzu więcej przytulności. Nic nie szkodzi, jeśli meble będą wyglądać na stare - w stylu rustykalnym każdy mebel powinien mieć swoją historię, dlatego celowo się je postarza i przeciera, najlepiej jednak wykorzystać dawno nieużywane meble i zapewnić im drugie życie.
KUP TERAZ
W przypadku mebli rustykalnych drewno powinno mieć widoczną strukturę, ze wszystkimi swoimi słojami i sękami na wierzchu. Preferowane są mosiężne, lekko połyskujące wykończenia. Ekskluzywne meble wysokiej jakości znajdziesz w rustykalnej kolekcji RUSTIC OAK na mobilipercasa.pl - dębowe drewno o masywnej konstrukcji doskonale wpisuje się w klimat inspirowany życiem na wsi.

Komody rustykalne drewniane - obowiązkowy element wystroju

Bardzo charakterystyczne i unikatowe komody rustykalne pomagają w prosty sposób stworzyć w pomieszczeniu niepowtarzalny klimat rodem z górskiej chaty. Niezwykle solidne i trwałe komody dostępne w ofercie mobilipercasa.pl doskonale wpasowują się w stylistykę rustykalną - meble mają widoczne słoje, a ich forma inspirowana jest starymi, masywnymi konstrukcjami.
KUP TERAZ

Komody w stylu rustykalnym są pojemne, co zapewnia im funkcjonalność, zostały też wykonane z bardzo wysokiej jakości drewna dębowego, które jest bardzo wytrzymałe - taki mebel może służyć przez wiele lat. Wykorzystując go w swojej aranżacji wnętrza, nie zapomnij o wykorzystaniu blatu komody - możesz postawić na nim rośliny lub dekoracje nawiązujące do charakterystycznych wzorów ludowych, lub wazon z kwiatami, aby jeszcze bardziej podkreślić rustykalny charakter aranżacji.
KUP TERAZ