Komody w stylu skandynawskim

Trudno znaleźć drugi taki styl wśród trendów wnętrzarskich ostatnich lat, który w tak szybkim tempie opanowałby całą branżę architektoniczną i wzorniczą jak pochodzący z północy Europy styl skandynawski - minimalistyczny, oszczędny, zachowawczy i funkcjonalny, ale też delikatny, odpowiedni do jasnych i przestronnych pomieszczeń z dużą ilością naturalnego światła. Prostota i bezpretensjonalność stylu skandynawskiego ujęły projektantów wnętrz, zapewniając im wiele możliwości aranżacyjnych i stylistycznych miraży, ale zachwycił on także wielbicieli praktycznych rozwiązań i naturalnych materiałów. Być może to właśnie popularność ekologicznego trybu życia wpłynęła na tak ciepłe przyjęcie stylu skandynawskiego, który sam ujmuje właśnie chłodem, choć niepozbawionym przytulności. Przedstawiamy, jakie meble i komody w stylu skandynawskim wybrać do swojego wnętrza.
KUP TERAZ

Czym charakteryzują się meble w stylu skandynawskim?

Meble w stylu skandynawskim to przede wszystkim organiczne, proste formy i surowce. Poza tym powinny być jak najbardziej funkcjonalne - odpadają więc wszelkie nieregularne kształty czy fantazyjne, ale niezbyt praktyczne materiały. Meble powinny komponować się z całą aranżacją, niespecjalnie wyróżniając się na jej tle - właśnie dlatego do produkcji mebli w stylu skandynawskim jasne drewno o delikatnych liniach nawiązujących nieco do stylu shabby chic, ale pozbawionych ornamentów i zdobień.
KUP TERAZ

Przede wszystkim liczy się naturalność - meble skandynawskie powinny być wykonane z litego drewna, aby podkreślić bliskość stylu z naturą. Dobrym wyborem będą także meble zabielone lub poszarzone. Jeśli szukasz inspiracji meblarskich w stylu skandynawskim, możesz zerknąć na kolekcję SCANDI ze sklepu mobilipercasa.pl - wysokiej jakości, unikatowe meble doskonale wpisują się w stylistykę Skandynawii. W najświeższych odsłonach stylu skandynawskiego coraz częściej pojawiają się drobne, metalowe elementy w kolorze czarnym, o matowym wykończeniu - właśnie takie są uchwyty mebli z kolekcji skandynawskiej.
KUP TERAZ

Nowoczesne komody w stylu skandynawskim - inspiracje

W ramach kolekcji skandynawskiej mobilipercasa.pl znajdują się także wyjątkowo efektowne, nowoczesne komody w stylu skandynawskim, które urzekają przede wszystkim pięknym kolorem drewna, minimalizmem i lekkością, uzyskaną dzięki umieszczeniu komód na szarych nóżkach.
KUP TERAZ
Zachwyca także szlachetne wykończenie mebli i delikatność detali, przede wszystkim jednak komody są funkcjonalne i zachowawcze w swojej formie. Struktura drewna akacji wykorzystanego do wykonania komód ze skandynawskiej kolekcji SCANDI uwidacznia sęki i słoje, co podkreśla naturalność i subtelność mebli.